Login: Hasło:
 Pomoc
  • 148 119 godzin monitorowania zmian
wróć do listy [4 z 1443]

Artykuł aktualny na dzień 24-11-2017

Czy zeszłoroczna nagroda wypłącona prezesowi spółki komunalnej ma wpływ na wielkość obrotu?

Prezes zarządu spółki komunalnej do końca marca 2017 r. był zatrudniony na podstawie umowy o pracę w oparciu o tzw. ustawę kominową. Od 1 kwietnia 20017 r. w związku z ustawą o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami nastąpiła zmiana podstawy zatrudnienia na kontrakt menedżerski. Nagroda roczna przyznawana na podstawie ustawy kominowej była przyznana za 2016 r. i wypłacona w maju 2017 r. Czy w związku z tym, w świetle przepisów o VAT, kwota nagrody rocznej wypłacona w 2017 r. ale w ramach poprzedniej umowy o pracę wlicza się do limitu obrotu na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT razem z wynagrodzeniem uzyskanym z kontraktu menedżerskiego za 2017 r.?

(...)


Treści dostępne dla zalogowanych użytkowników Nie masz dostępu do tego produktu Zamawiam dostęp

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00