Login: Hasło:
 Pomoc
  • 147 304 godzin monitorowania zmian
wróć do listy [3 z 5128]

Jak przyznawać i rozliczać dopłaty do wypoczynku

Dofinansowanie przez pracodawcę wypoczynku dla pracowników i ich rodzin może pochodzić ze środków zfśs (jeżeli pracodawca prowadzi działalność socjalną) lub ze środków obrotowych firmy. Od tego jakiego rodzaju jest dopłata i jakie jest jej źródło finansowania zależy, czy kwota wsparcia podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu czy nie. Nie wszystkie bowiem dopłaty tego rodzaju w kontekście obciążeń składkowych i podatkowych należy rozpatrywać tak samo.

Skorzystaj z kalkulatora wymiaru urlopu wypoczynkowego>>>

Najczęściej udzielanym przez pracodawców świadczeniem w związku z urlopem jest dofinansowanie do wczasów pod gruszą, świadczenie urlopowe, w tych podmiotach, które nie mają obowiązku tworzenia zfśs, a także dopłaty do wypoczynku zorganizowanego dla dzieci pracowników. Częstym problemem, jaki pojawia się przy wypłacie tego rodzaju dofinansowania, jest jego prawidłowe rozliczenie, a zwłaszcza ustalenie, czy tego typu świadczenie korzysta ze zwolnień składkowych i/lub podatkowych.

Jak stosować zwolnienie z podatku, gdy w trakcie wypoczynku finansowanego z zfśs dziecko ukończy 18 lat

W jednostce z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych przyznawane są dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18. W tym roku zdarzy się, że w trakcie wypoczynku (obozu) dziecko pracownika ukończy 18 lat. Czy wpłynie to na zakres zwolnienia podatkowego - pyta Czytelnik z Grudziądza.

Nie, fakt, że w trakcie wypoczynku dziecko pracownika ukończy 18 lat, nie wpływa ani na możliwość zastosowania, ani na zakres zwolnienia z podatku obejmującego dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18. Zwolnienie to - zważywszy, że jest to dopłata do wypoczynku sfinansowana ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (dalej: zfśs) - obejmie całą dopłatę.

Przeczytaj więcej>>>

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00